Folligraft Yöntemi Nedir?

Her saç tipine uygulanıyor mu, uygulama sorası süreç nasık işliyor, kısa başlıklar halinde aşağıda sırasıyla açıkyalacağım.

Folligraft bugüne kadar duyduğunuz ya da bildiğiniz tekniklerden çok farklı ameliyatsız, ağrısız, sancısız, tamamen kozmetik bir tekniktir. Son derece pratik bir çözümdür. İlk olarak uzmanlar tarafından saç kaybı olan bölgenin kalıbı çıkartılmaktadır. Bu kalıp alınan saç örneği ile birlikte, Amerika’nın önde gelen saç üretim firmaları olan ve Folligraft saç sisteminin de yaratıcısı On-Rite’a gönderilir. Orda ortalama sekiz hafta içerisinde büyük bir titizlikle hazırlanana saçlar saç ekim merkezine gelir ve yine aynı titizlikle folligraft işlemini yapacak olan ekip tarafından özel solüsyonlarla saç dökülmesi olan bölgeye uygulanmaktadır. Hemen peşinden mevcut saçlarla birlikte kesim işlemi gerçekleştirilir. İstenilen şekil verdikten sonra kişiler yeni saçlarına ve önceki doğal görünümüne kavuşur. Kişiler operasyondan sonra saçlarını rahatlıkla geriye tarayabilirler saçlarına sonsuz model özgürlüğü verebilecek, yüzebilecek her türlü sporu yapabilecek ve tüm sosyal hayatlarına eskisinden çok daha fazla hareketlendirip renklendirebilecekler.

Folligraft tekniğinin sağlık açısından değerlendirilmesi

Folligraft sisteminin alt yapısı insan derisini andıran görünümüyle son derece incedir, çıplak gözle görülemez aynı zamanda gözenekli yapısı sayesinde %100 hava ve su geçirme özelliği taşımaktadır. Ayrıca sadece genetik ya da stres sonucu dökülen saçlar dışında TOURMALİNE adı verilen kemoterapi gören hastalar için özel tasarlanmış sistemler de uygulamaktadır. Bu sistem tek kelime ile yüzyılın icadıdır denilebilir.

Bu uygulamaların diğerlerinden ayıran unsur nedir?

  • Cerrahi müdahalelerde oluşacak riskler yoktur.
  • Ağrı yok, sızı yok, ameliyat yok en güzeli de uzun süreler beklemek yok.
  • Müdahale yapılmadan önce hastaların saç sorunları dinlenir.