greft nedir-greftÇoğu ziyaretçilerimiz greft in ne olduğunu merak etmişlerdir, bundan dolayı sizin için araştırma yaparak Greft’in ne olduğunu bulduk ve siz değerli ziyaretçilerimize paylaşmayı uygun gördük!
Greft, verici (donör) bölgeden çıkartılarak saçsız bölgeye nakledilmek için hazır olan saç foliküllerine verilen addır. Greftler değişik büyüklüklerde ve şekilde olabilir. Yuvarlak şekilli punç greftler yaklaşık olarak 10-15 saç teli içerir. Daha küçük mini-greftler ise 2-4 saç teli içerir. Saç derisini şekillendirmek amacıyla şeritler halinde yerleştirilen slit greftler yaklaşık 10 saç teli içerir. Strip greftler ise daha uzun ve incedir ve yaklaşık 30-40 saç teli içerir. Her greftteki saç foliküllerinin sayısı kullanılan saç nakil tekniğine göre değişir. Her bir greft tek bir saç folikülü içerebileceği gibi tek bir foliküler ünite, birden fazla foliküler ünite ya da 20 hatta daha da fazla folikül de içerebilir.
Greftler ne kadar çok olursa, saç sıklığınız da o kadar çok ve kaliteli olur. Ayrıca saç telleriniz ne kadar sık ise o kadar çok greft demektir.