Sac Ekimi AmeliyatiSaç ekimi ameliyatı sonrası beklenenler Saç ekimi ameliyatı sonrası hastamıza saç ekme aşamaları yapıldıktan sonra ortalama olarak 3 hafta sonra ekilen saçların tamamı veya bir kısmının döküldüğünü görebilirsiniz. Bu durum anormal bir şey değildir tamamıyla geçicidir. Saçların dökülmesinin hemen ardından yeniden uzaması 3 ve 6 ayı geçecektir. Bu geçen süre içerisinde saçlar 1’er cm uzayacağı beklenilmektedir.

Ameliyat sonrası iz oluşur mu?
Saç ekimi ameliyatlarında tüm gerçekleştirdiğimiz operasyonların hepsi hemen hemen fue tekniğine bağlı kalarak, ameliyat sonrası iz oluşabilmesi mümkün değildir.

Ameliyat sonrası saç traşı yapılması
Operasyondan sonra ekim yapılmış olan donör alanındaki ( ense bölgesi ) 3 ay gibi bir zaman dilimi içerisinde makas kullanılarak kestirmeniz gerekmektedir.
Operasyon sonrasında saçlarınızı kısa kestirmek isterseniz 6 ay gibi bir süre sonunda ustura yaptırabilirsiniz.
Operasyon sonrası saçlarınızı boyatmak isterseniz 6 ay gibi bir süre beklenildikten sonra istediğiniz renge boyatabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Takip Eden Girişimler
Ekilen saçlarda daha doğal görünüm elde etmek için, insizyonlar iyileşmesinin ardından bir takım cerrahi düzeltme işlemlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Saç çizgisinin slitgreft, mikrogreft ve minigreft şeklinde düzeltilme yapılabilir. Ameliyat öncesinde bir flep operasyonu geçirdiyseniz köpek kulağı olarak adlandırılan çıkıntı oluşmuş olabilir. İyileşme tamamıyla bittikten sonra doktorumuz tarafından yapılan küçük girişimler ile bu sorunlar cerrahi işlemler ile ortadan kaldırabilir.

Ameliyat Sonrasında Saçlarım İlk Günkü Gibi Olacak Mı?
Ekim sonrasında dökülme öncesindeki gibi sıklıkta olamaz. Saç ekimi operasyonlarında alınan saç kökleri çok büyük derece boşluğu kapatmak için kullanılmaktadır. Ekim yapılacak alan genişledikçe cm2’deki sıklığı azaltacaktır. Yani ekilecek saç alanı küçüldükçe ekilen saçlar daha sık gözükecek, alan büyük olursa daha seyrek gözükecektir.

Ameliyat Sonrasında Nasıl Bir Bakım Yapılmalıdır?
Operasyon sonrasında oluşan yara kabuklarının dökülmesinin ardından saç yıkama aşamasında dikkat etmek gerekecektir. Yıkama sırasında kullanmış olduğunuz şampuan saç alanının her bölgesine eşit miktarda yayılmaktadır. Hafif derecede hiç bastırmadan saç deri alanına masaj uygulaması yaparak uygulanmalıdır.