Sac ekimi zararlariHerkesin dilinde olan bir konuya açıklık getirmek istiyoruz. Saç ekimi zararları nedir, varmı dır? gibi sorular vardır ve bizde sizin için araştırdık internetten yazılan makaleler ve mesaj panolarındaki bilgileri buraya topladık umarız sizin için açıklayıcı bir bilgi olmuştur.

Saç ekim işlemi tüm dünyada küçük cerrahi işlem olarak değerlendirilmektedir. İşlem ekilecek greft-FU(foliküler ünite) sayısına göre değişmek üzere 4-6 saat sürer. Tamamen lokal anestezi altında yapılır ve ağrı duyulmaz. İşlem öncesi detaylı saç analizi ile ekilecek ve alınabilecek saç miktarı belirlenir.

İşlemler sonrası uyulması gerekenler size işlem sonrası detaylı olarak anlatılacak ve yazılı olarak verilecektir. Bu uyarılar daha çok yıkama ile ilgili olup sadece 15 günlük bir dönemi kapsamaktadır. Bu süreden sonra dikkat etmeniz gereken bir unsur kalmaz.

Saç ekiminde kullanılacak olan saç kökleri başın ense bölümünden (donör alan) alınır. FUE yönteminde ise vücudun diğer bölgelerinden de kök alınabilmektedir.

Bu bölümdeki saçlar erkeklik hormonuna duyarsız olduğundan daha sonra dökülmeleri söz konusu değildir.

1.aşama: Saç köklerinin alınması (Her iki yöntem arasında tek fark işlemin bu aşamasındadır. Diğer aşamalar her iki teknikte de aynıdır.)

2.aşama: Alınan saç köklerinin ve yerleşecek olan yerlerinin hazırlanması

3.aşama: Hazırlanan saç köklerinin ekilmesi işlemleridir. İşlemin en uzun süren aşamasıdır

Her iki teknikte de ekim sonrası dönemde 2-6 hafta içinde saç kılları dökülür. Ancak saç kökleri cilt altında kalır. İşlemden yaklaşık 10 hafta kadar sonra mevcut köklerden yeni saç kılları uzamaya başlar ve bunları cilt yüzeyinde görmeye başlarsınız. Nadiren saç kılları dökülmeden uzamaya devam edebilmektedir.

İdeal sonuca ulaşmak için en uygun tarih 8 – 12 ay sonrasıdır. Saçların ilk çıkmaya başladığı zamandan bu tarihe kadar saç kılları giderek kalınlaşırlar ve ensedeki saçlarınızın kalınlığına ulaşırlar.

8-12 ay sonra, gerek saçlarınızın tümünün çıkması tamamlandığından gerekse verici alandaki gerginliğin bu süre zarfında azalmasından dolayı ikinci seans planlanabilir.

İkinci seansın amaçları şunlardır :

İlk seansda ekim yapılan alanda sıklığın arttırılması,
Saç çizgisi üzerine tekrar ekim yapılarak yogunluğun arttırılması,
Saç dökülmesi halen devam ediyorsa yeni dökülen alanlar için ekimin tekrarlanması,
İlk seansda kapatılmayan özellikle vertex gibi bölgelerin ekimi.
Saç Ekiminde iki teknik uygulanmaktadır.

FUT( Foliküler Ünite Transplantasyonu )
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu
uzman doktorlar tarafindan hijyen koşullarda ekilmeli yararları ve faydaları zararları en ince detaylarıyla düşünülmelidir.

Saç ekimi zararları ile alakalı Youtube den bulduğumuz videoları da ekledik:

1. video

2. video

3. Video

4. Video

5. Video

6. Video

Yukardaki videolar tamamen Youtube den alınmıştır ve siz değerli ziyaretçilerimiz için özellikle incelenip, sizlere bilgi vermek için eklenmiştir. Ayrıca soru sormak için aşağıdaki yorum sistemini kullanabilir ve bizde sizlere cevap verebiliriz.