Yapay Lifler: İtalya ve Japonya ‘Nido’ ‘Biofibre’ bazıları tarafından kullanılır. Yapay saç ekimi ABD’de kullanımı yasaklanmış olmasına rağmen eskisinden daha güvenli hale gelmiştir.
Hafif / hafif komplikasyonlar (enfeksiyonları dahil),% 11 civarında iken,% 1 civarında immunolojik reaksiyonlar olarak tanımlanabilir lif kaldırma, gerektiren fiber tepkiler.
“Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) yapay saç lifleri kullanımı konusunda resmi bir pozisyon sesli ve onların kullanımını düzenleyici otorite bu ülke içinde bırakıyor. Derneği görünümü bu bir gibi prosedür cerrahi ve saygın bir tıp kliniğinde veya üniversite ayarı, lisanslı deneyimli bir tıp doktoru aktif katılımı sınırlı olmalıdır. Herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi, komplikasyonları olan bir doktorun bakımı altında ele alınması gerektiğini ortaya çıkabilir. ”
Bu, bugünün teknolojisi ile, yapay saç implant, gerekirse bu mümkün olmadığı durumlarda saç nakli için bir alternatif olarak kullanılabilir, ya da bir tamamlayıcısı olarak olabilir bu sonuca yol açar.

Saç, Dokuma, Kanat ve En İyi Saç ekimi ,Yapay saç ekimi
“En İyi Saç Nakli: saç başın arka kısmından ön transfer olan cerrahi bir işlemdir. Bu kalıcı bir yöntem saç kalıcı olarak büyür ve bu tarz renkli ve kesilmiş olabilir. Saç, herhangi bir özel bakım gerektirmez.

Dokuma Saç: kendi saç peruk sabitleme (ankraj) bir yöntem. Örgü bir “U” şeklinde ve iplik ile kendi saç peruk, kendi saç bağlıdır. Bu bakım çok geçici bir yöntemdir. Bu, uzun vadede saç nakli gibi diğer seçenekleri daha pahalı. Ve giderler orada bitmiyor. İlk olarak, her zaman iki hairpieces gerekecektir giymek ve yeniden tarz ediliyor. Kısa bir süre (genellikle yaklaşık bir yıl içinde 18 ay), her ikisini de değiştirmeniz gerekecektir. Insan saçından kullanılmasına rağmen, sürekli saç maç,, boya, fırça ve perma ediliyor. Bir süre sonra, sadece kendi saç gibi, her saç telinin kesmeleri veya olur üzerine işlenmiş ve buna bağlı malzeme sürekli yatıştırıldı aşağı kırma başlar. Ayrıca saçınızı kesilmiş olması için her 4-6 haftada bir saç merkezi ziyaret edin ve parça yatışma ve karışık olacaktır. Terleme ve yerel hijyen söz konusu olduğu ve sürekli peruk yükünün de hantal. Stres, mevcut saç kalan saç kalıcı hasara neden olabilir.

Bir peruk dış saç taşıyan cihaz veya, daha dolgun bir saç ekimi kafa görünüm vermek için, mevcut saç veya saç derisi eklendi kapağı olmayan bir cerrahi saç ektir. Peruk, saç örgüleri, saç uzatma, saç parçaları, toupees, Saç Entegrasyon, cerrahi olmayan saç değiştirmeleri ve kısmi saç protezleri gibi çeşitli isimlerle bilinir. Cihazlar, insan saçı, sentetik elyaf veya her ikisinin bir kombinasyonunu içerebilir. Cihaz çeşitli üsler kıllar lifleri yapılmış hazır ya da özel olabilir vb enjekte edilebileceği bir saç atkı bağlı olabilir hangi tekstil net veya özel polimer silikon olabilir. Eli bağlı veya makine yapılabilir. Özel takılmış, el bağladılar, insan saç peruk, en iyi ama en pahalı.