Saç ekimi uygulaması ile ilgili en çok karşılaştığımız araştırmalardan ve gelen sorulardan biriside 2013 yılı saç ekimi fiyatları. Son yıllarda estetik ve plastik cerrahinin gelişmesiyle birlikte 2013 saç ekimi fiyatları bir takım değişiklikler bulunabilir. Saç ekimi fiyatları ameliyatın yapılacağı saç ekimi hastanesine, merkeze ve ameliyatı yapacak olan doktora v doktorun ekibine göre farklılık göstermektedir.

Saç ekimi fiyatlarına etki eden faktörlerden birisi de ekim için uygulanacak olan saç ekimi yönteminin de fiyatı etkilemektedir. Saç ekimi yöntemleri arasında en çok kullanılan 2 yöntem vardır bu yöntemlerde FUT ve FUE yöntemidir. FUT yöntemi ile saç ekimi uygulaması FUE yöntemi kendini ispatlamasından önce kullanılmaktaydı.

Günümüzde en çok kullanılan saç ekimi yöntemi FUE yöntemidir. FUT yöntemi hem doktor hem de bireyler açısından zahmetli ve sancılı bir ameliyattır aynı zamanda estetik görümü iyi olmadığı için kullanılmayan ve önerilmeyen bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenle saç ekimi uygulamasında doktor ve bireyler tarafından ilk aklan gelen yöntem FUE yöntemidir.

Saç ekimi fiyatlarına etki eden faktörlerden biriside saç greftidir. Saç ekiminden kullanılan olan greft yani saç kökü sayısı ne kadar artarsa saç ekimi fiyatı da ona oranla artış göstermektedir. Ekilecek olan greft sayısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her kişide aynı sayıda greft ekilecek diye bir şey yoktur. Saç ekimi operasyonu yaptıran bazı kişilerde 2500 greft yeterli olurken bazılarında ise 3500 – 400 greft sayısına ihtiyaç duyulabilir. Bir greft yaklaşık 3 – 5 saç kökü içermektedir.

Saç ekimi fiyatları genellikte kış aylarında daha ucuz ücretlere yapılmaktadır. Bunun nedeni ise talebin az olmasıdır. Bu yüzden kışında saç ekimi yaptırabilirsiniz ancak hava şartlarına çok dikkat etmelisiniz.