Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve erkekseniz bu soruya cevap arıyorsanız işte cevabı erkeklerde saç ekimi nasıl uygulanır bu yazı sizin merakınızı giderecek olan tüm bilgileri içermektedir. Bedenimizde bulunan tüm hücreler gibi saçlarımızın da genetik olarak bir ömrü vardır. Bu dökülen saç köklerinin hücrelerinin ölümü ile birlikte saç dökülmesi meydana geliyor.

Saç ekimi saçların dökülmesi neticesinde kellik ya da aşırı seyrekleşme sorunu yaşayan kişilerin sorununu çözmede kullanılan bir tekniktir.  Sağlıklı saçların bulunduğu bölge yani kafanın arka kısmında ense bölgesinin biraz üzerinde dökülmemeye kodlanmış saçların olduğu kısımdan saç kökü alımı gerçekleştirilir. Bu işlem lokal anestezi altında çok ince uçlu özel iğneler ile gerçekleştirilir. Alınan bu saç kökleri dökülme veya seyrekleşme meydana gelen bölgeye yine lokal anestezi altında açılmış olan kanallara nakledilir. Bu işlem bütün dünyada bu şeklide uygulanır.

Saç ekimi işleminin süresi, saç köklerinin sayısına göre 4 – 6 saat arasında değişebilir. Saç ekimi ameliyatı lokal anestezi altında uygulandığı için ağrı sancı duyulmaz. Son yıllarda gelişen teknolojinin getirdiği avantajların sayesinde saç ekimi operasyonları doğal bir görünüm sunmaktadır. Buna bağlı olarak saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde psikolojik sorunlar gelişmez ve sosyal ortamdan uzaklaşma gibi durumlar azalmış duruma gelmiştir.

Genellikle erkeklerde saç dökülmesi gözlemlenmektedir. Bunun için bazı durumlarda saç ekimi uygulamasını yapmak yerine saç mezoterapisi işlemleri sayesinde saç sağlığınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Saç mezoterapisi yönteminde saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller özel tekniklerle saç derisine enjekte edilir ve saçların sağlığına kavuşması sağlanır.

Saç dökülmesi sorunu erkekler de 20 – 30 yaş arasında görülmeye başlar. Bayanlarda ise 30 – 40 yaşları arasında, hamilelik, stres ve psikolojik sebeplerden ötürü dökülme sorunu yaşanabilir. Saç dökülmesini tetikleyen ve dikkat edilmeyen durumlar arasında saçlara sıkça fön çektirme ve aileden gelen genetik durumlarda saç dökülmesini arttırmaktadır.