Erkekler için Saç ekimi, saç dökülmesi ya da erkek tipi kellik için daha invaziv tedaviler biri olarak kabul edilir. Erkekler için saç değiştirme düşünüyorsanız, yan etkiler görülebilir olduğunu biliyoruz. Prosedürün ne kadar başarılı olursa olsun, her zaman yan etkileri bir olasılık olacak, ancak, onlar mutlaka şiddetli olabilir olmaz. Aslında, çoğu saç dökülmesi yaygın değildir cerrahi işlemler, ameliyatlar ve ciddi komplikasyonlar diğer birçok türde daha güvenli olarak kabul edilir. Buna ek olarak, yan etkileri kolayca reçete ya da reçetesiz ilaçlar ile tedavi edilebilir.

Beklenmeyen Saç Güz

Bu erkekler için saç ekimi sonrası oldukça sık rastlanan bir durumdur. Saç nakli, saç foliküllerinin Telogen aşamaya transision olarak dışarı düşüyor. Yaklaşık iki ay içinde, bu saçlar büyümeye başlar Anajen aşamaya geçecektir. Donör alan saç çok ince olacak. Bir saç nakli unutmayın daha fazla saç gerekir anlamına gelmez. Sadece, var olan saçın kel bölümlerini kapsayacak ve saçınızı genel olarak daha fazla ve hatta görünüşte “dolu” bir görünüm yapmak için kullanılır olacağı anlamına gelir.

Duyu kaybı

Alıcı veya donör alanda, ya da her ikisini birden çevreleyen belli bir uyuşma hissedebilirsiniz. Bu sık rastlanan bir durumdur ve genellikle alarm için bir neden değildir. Bu duyu kaybı zaman çoğu geçicidir ve önümüzdeki birkaç ay ya da içinde geliştirmek olmalıdır.

Kistler

Saç köklerinin zarar Tiny kistler oluşabilir. Onlar sivilce boyutunu diken diken gibi görünen, ama sık sık, uzun saç ile etkili kaplıdır. Bazı hastalar, diğerleri ise, bunları tolere edebiliyoruz.

Şişme

Bazen, kafa derisi, göz ve alında şişlik erkekler için aşağıdaki saç değiştirme oluşur. Şişme genellikle sesi başlamadan önce sadece 2 gün içinde mevcut olacaktır. Cerrahınız da muhtemel yan etkilerini hafifletmek için size bazı ilaçlar reçete edebilir.

Kaşıntı

Kaşıntı saç değiştirme sonra oldukça tipik bir örneğidir. Bazı durumlarda, bu son derece rahatsız ve zahmetli olabilir. Bu uyuz oluşumu nedeniyle sık sık, ve birçok implante kıllar, bunlardan bin kadar olabilir. Anti-kaşıntı kremler uygulamak için tavsiye edilebilir, ancak, öneriler gerçekten her bir cerrah bağlı olacaktır.

Enfeksiyon

Tüm cerrahi işlemler invaziv olması nedeniyle enfeksiyon riski taşır. İyi haber ise, erkekler için saç değiştirme söz konusu olduğunda, enfeksiyon nadiren görülür. En çok işlem öncesi ve sonrasında saç değiştirme ameliyatı teklif antibiyotik gerçekleştiren cerrahlar, enfeksiyon riskini en aza indirir. Eğer bir enfeksiyon oluyor, doktorunuz size daha fazla antibiyotik reçete olabilir.

Ameliyatları tüm diğer çeşitleri ile gibi, yan etkileri veya komplikasyonları bir şans olacaktır. Neyse ki, erkekler için saç değiştirme genellikle ciddi riskler teşkil yok. Sonuçları komplikasyon olduğundan emin olmak için, hastalar, cerrahi sonrası, özellikle ekstra önlemler almalıdır. Hastalar genellikle ameliyattan önce daha iyi ve daha hızlı iyileşmesine katkıda gibi komplikasyonları önlemek için ameliyat sırasında sigara içme ve kaçınarak iyi hazırlamaları istenir. Ameliyat tamamlandığında, hastalar post-op tüm kurallara uymayı bekleniyor.