Fue saç ekimi tüm dünyada artık kullanılan tek saç ekimi tekniği gibi bir şey. Bunun üzerine geliştirilen ek yöntemler ana tekniği değiştirmez. Fue gold saç ekimi denilen teknikte aslında fue tekniği nin geliştirilmesidir.

Fue gold saç ekimi yöntemi ile normal fue saç ekimi esnasında kullanılan aletlerin altından olması ve altının da insan derisine en hassas olması ile bütünleştirilmiş bir yan tekniktir. Aslında yapılan işlem fue tekniğidir fakat, alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutması için geliştirilen ve kullanılan bir tekniktir. Altın metaryeli insan dokusuna en hassas madde. Bu yüzden insana zarar verme riski diğerlerinden kesinlikle daha az. Gerçi normal teknikle de insana zarar verme riski çok az olsa da, insan sağlığını düşünmek kötü bir şey olmadığını düşünüyorum.
Fue gold saç ekimi aşamaları

Fue gold saç ekimi aşamaları fue aşamaları ile aynıdır. Fue saç ekiminde olduğu gibi saçlar 1 numaraya vurulur, ense bölgesinden saç kökleri toplanır ve ayrıştırılır. Bu ayrıştırma sonrasında kafada ki saçsız bölgelere ekim yapılarak transfer gerçekleşir.

Fue gold ek yöntemi türkiye de ilk kez, Op Dr Ali Mezdeği tarafından geliştirilmiştir. Sonra dan bu teknik diğer merkezler tarafından amiyane tabirle kopya çekilerek çovaltılmıştır.

Fue Gold Saç ekimi Tekniği
Fue gold son zamanlarda popüler bir ekim yöntemidir. Taban olarak isminden de anlaşıldığı gibi, fue tekniğinin geliştirilmesi üzerine kurulu bir sistemdir. Fue gold adından da anlaşıldığı gibi altın maddesinin saç ekimi cihazlarında kullanımıdır.

Fue Gold Saç ekimi Tekniği

Fue saç ekiminde kullanılan iğneler mikromotor uçları gibi insan vücuduna temas eden metallerin altından olmasıdır. Peki neden altın kullanılıyor ? bunun nedeni altın maddesinin vücuda en az zarar veren madde olmasından kaynaklanıyor. Altın elementi kullanıldığında vücudun enfeksiyon kapma riski, bulaşıcı hastalıklar , alerji gibi durumların gerçekleşme olasılığı en aza indiriliyor.

Fue gold fiyatları da fue tekniği ile aşa yukarı aynıdır. Çok özel bir fiyat farkı olmaz. Teknik aynıdır. Uygulama saç toplama ve ekme sistemleri değişmez. Kullanılan malzeme değişir. Fue gold tekniği günümüzde yaygınlaşmayı bekleyen bir teknik olarak gelişmektedir.