Özellikle kadınların tercih ettiği yöntem olan kaş ekimi, günümüzde sıkça kullanılan bir estetik müdahaledir. Kaş ekimi ile kadınlar doğuştan veya sonradan kaşlarında ki seyrekleşmeyi veya travma izlerini kapatabilirler.

Kaş ekimi ile kaşlarda meydana gelen açıklıklar rahatlıkla giderilebilir. Bu işlemlere Sıklaştırma kaş ekimleri de diyoruz. Kaş ekiminde de tabi ki kullanılan yöntemler söz konusu. Kaş ekiminde de normal saç ekiminde olduğu gibi fue yöntemi kullanılıyor. Peki kaş ekimi işlemi Yapıl Yapılıyor ?

Kaş ekimi yapılamadan önce hasta ile uzun bir ön analiz ve planlama evresi geçiriliyor. Bir ayna ile hastaya olası durumlar ve sıklık hakkında bilgi veriliyor. kalemle kaşlar çiziliyor, ve kaş kalınlığı ve uzunluğu hastanın isteğine göre belirleniyor. Bu belirlemede bizim yaptığımız tek müdahale kaşların yüz hatlarına uyumu ve aşırıya kaçabilecek ekimlerde hastayı ikaz etmekle sabit. Geri kalan tüm çizimi ve yapılan istekler tarafımızdan uygulanıyor.

Kaş ekiminde de yapılacak olan işlem aynıdır. Ense bölgesinden alınan saç kökleri bir grup haline getirilip yönlerine göre ayrılıyor. Bu ayırma işlemi önemli. Kaşların yönüne göre iyi planlama yapılması şart. Bu gruplama da bittiğinde ekime başlanıyor. İşlem normal şartlar altında 2 saat civarında sürüyor. İşlem esnasında bir ağrı veya bir sızı hissedilmesi zor. İşlem sonrasında 2 hafta içinde ekilen kökler dökülüyor. Fakat bu durum beklediğimiz bir durum. Onun ardından 2 ay sonra kaşa ekilen kökler belli olmaya yani çıkmaya başlıyor.

Buradan sonrası belli. Kaşlar yavaş yavaş büyümeye başlıyor. Dez avantaj sayılabilecek tek bir şey var. Oda kaşlara ekilen köklerin belirli aralıklarla kesilmesi gerektiği. Kök ensenden ve ensede ki köklerin uzaması da oldukça doğal olduğunu düşünüyorum. Zaten kadın hastalarımızın da bu konudan yana bir sıkıntısı yok. Kaşlarını bakımını yapan bir kadın hasta bunu dert bile etmiyor.

Kaş ekiminde de esas teknik fue dir. Fue normal saç ekimlerinde oldukça iyi başarılı sonuçlar verdiği için, fue tekniği kaş ekimlerinde de kullanılması için denemeler yapılmıştır. Bu denemeler ile kaş ekiminde fue tekniğini vazgeçilmez bir hale getirmiştir.