fue sac ekimi yontemiGünümüzde en çok tutulan ve uygulan saç ekimi yöntemlerinden biri “Fue Saç Ekimi” hem acısız hemde sağlık açısından süper bir yöntemdir. FUE ‘nin açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyon ‘ u olan, iki saç ekimi yönteminden bir tanesidir. Fue ile daha sağlıklı saçlar kazanabilirsiniz. Fue Yöntemi hakkında detaylı yazıyı okuyalım:

FUE ile Saç Ekimi (Follicular Unit Extraction)

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

Saç ekiminde uygulanan diğer teknik olan FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde foliküler üniteler(greftler) doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. FUE’de donör yani verici alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede bir iz kalmaz. Hastaya hiçbir komplikasyon yaratmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur. FUE’de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Saçsızlık yani saç dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorundur.


Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun (FUE) seçilmesi gereken durumlar:

fue sac ekimOperasyondan sonra zaman zaman başın tamamı traş edilmek isteniyorsa FUE tedavisi uygundur.Çünkü FUT ile saç ekimlerinde ense bölgesinde ince bir şerit halinde iz kalır.Eğer saç 0 a veya 1 e vurulmazsa iz belli olmaz ancak 0 a veya 1 e vurulursa iz belli olur.

Eğer kapatılacak alan az ise yani dökülme yeni başladıysa genellikle FUE tekniği tercih edilmektedir.Mesela şakak açıklıkları,yanık iz tedavisi gibi tedavilerde FUE tercih edilmektedir. Çok genç ve cilt elastikiyeti çok yüksek hastalar geniş skar geliştirme eğiliminde olduklarından FUE tercih edilir.

FUE İşleminin Aşamaları :

Önce ense saçlarının traş edilmesi ile başlanır. Diğer yönteme göre daha geniş bir alan hazırlanması gerekir.

Köklerin alınacağı bölge lokal anestezi yapılarak uyuşturulduktan sonra çok ince iğnelerle köklere tek tek girilerek çıkarılır.

Bu metod ile elde edilen greftler foliküler ünitelerden oluşmaktadır ve üzerinde bir işlem yapılmasına genellikle gerek yoktur.

Siz değerli ziyaretöçileirmiz’in sağlığı için önermiz; mutlaka fue saç yöntemini deneyin. Diğer saç ekimi yöntemleri ile sağlığınızdan olmayın ve bir daha saç ekimi olasılığınız olmayabilir.