fue-yontemi-ne-kadar-sagliklidir

fue-yontemi-ne-kadar-sagliklidir

Fue yöntemi ile ilgili araştırmalar neticesinde almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda, saç ekimi konusunda en sağlıklı yöntemlerden en çok tercih edilen yöntemdir! Fue yöntemi size canlı ve güçlü saçlar kazandırmaktadır, ayrıca 1 seansta toplam 3000/5000 bin greft saç ekilmektedir. Fue yöntemi dünya çapında en çok kullanılan saç ekimi tercihleri arasında, en kaliteli olanıdır.

FUE metodunda, saç kökleri, farklı çaplarda (0,6 dan 0,8 mm’ye kadar değişen) “punch” adı verilen uçları keskin borucukların saç kökü etrafında dairesel olarak yaptığı kesiler ile çıkarılır. Nitekim, saç kökleri derinin yüzeyel tabakalarına sıkıca tutunmasına karşın, bunun altındaki yağ tabakasına gevşek bir bağ ile bağlıdır. Yaptığımız bu dairesel kesi sonrası bir penset yardımı ile traksiyon (çekme) ve rotasyon (döndürme) hareketlerini yaparak follikül üniteyi yerinden rahatlıkla çıkarmak mümkündür. Bu işlem sırasında cerrahın tecrübesi sayesinde, punch’ın dairesel olarak yaptığı kesinin derinliği kıl köküne kadar uzanmadığından kökün zarar görme ihtimali yoktur. Ancak uygun çapta punch kullanılmadığında (özellikle çoklu follikül üniteler için gereğinden ince çapta punch kullanılıyor ise) transeksiyon adını verdiğimiz olay gerçekleşir ve kıl köklerinden en az biri alınamadan yerinde kalır. Bu yüzden farklı saç kökü yapısına sahip her hasta standart çapta uç kullanmak doğru değildir. Yazılı ve görsel basında “biz 0,3- 0,4 mm uçlar kullanıyoruz” diyerek saç ekimi yaptıracak kişileri etkilemeye çalışmak; etik dışı, bilim dışı ve mantık dışı iddialardır.

Fue yöntemi kullanımı büyük bir uzmanlık istemektedir. Saç ekimi yapmayı düşünenlerin çoğuda “Fue Yöntemi ne kadar sağlıklıdır?” diye sürekli endişe etmektedirler. Fue yöntemi ile saç ekimi yapanları sayısı milyonları aşmış bulunmaktadır.