Saç ekimi ameliyatı sonrası birinci gün bandaj çıkartılır. Eğer saçlarınızı siz kendiniz yıkayacaksanız uzmanlar üçüncü gün yıkamaya başlamanızı tavsiye ediyor. Ama uzmanlarda tarafından yıkanmasını isterseniz saç ekimi ameliyatı sonrası birinci gün yıkama işleminiz başlar.

İlk olarak size tavsiye edilen losyon dikkatli bir şekilde saç ekimi yapılan bölgeye dökülür ve hafifçe bastırarak sadece dokunma hareketleri yapılarak dağıtılır. Sakın sürtme hareketi yapmayın.

Ortalama olarak 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile bu losyon akıtılıp size tavsiye edilen şampuanı uygulayarak yine sürme hareketi yapmadan dikkatli bir şekilde ılık su ile saçlar durulanır.

Saç kurutma makinesinin ılık veya soğuk bölümü ile uzaktan kurutulur.

Bu yıkama işlemi yaklaşık 7 – 10 gün boyunca günde bir kez olmak üzere tekrarlanmalıdır.

Yedinci günden itibaren kabukların daha iyi yumuşaması için losyonu bekletme süre ortalama 1 – 2 saate çıkarılır. Kabukların yumuşayıp daha rahat dökülmesi için saçlarınızı biraz daha bastırarak yıkayabilirsiniz.

Yaklaşık 7 – 10 gün gibi bir sürede kabuklarınızın dökülmesi tavsiye edilmektedir. En fazla 15 gün sürer. Çünkü uzun süre o bölgelerde kabukların kalması iyileşmeyi olumsuz etkilyebilir.