Fue yöntemi ile saç ekimi uygulaması son dönem de en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olmasıyla beraber en çok talep edilen saç ekimi yöntemi olmuştur. Her saç ekimi düşünen kişi fue yöntemini büyük bir yoğunlukla istemektedir.

Fue yöntemi son dönem de bu kadar çok talep görmesiyle birlikte merak edilen soruları da beraberin de getirmiştir. Bu sorular dan biri de fue yöntemin avantajları neler dir ve varsa dezavantajı bizlere nelerdir diye kafalar da sorular ufak tefek olmaktadır. Öncelikle fue yöntemi dikişsiz kesiksiz yapılan bir saç ekimi yöntemi olduğunu bilmeliyiz. Bize sağladığı en büyük faydası saç ekimin den sonra yeni saçlar çıkana kadar kafada her hangi bir iz olmamasıdır. Bu bize sağladığı büyük bir avantajdır.

fue yontemi fue sac ekimKişi saç ekimi yaptırdıktan hemen sonra günlük yaşantısı sorunsuz olarak devam edebilir. Fue yönteminde sonuçlar çok daha doğal olması sebebiyle tercih edilme sebebini fazlalaştırmaktadır. Fue yönteminin avantajları kesinlikle dezavantajından çok daha fazladır. Fue yöntemi yaptıran kişinin bir de şöyle bir avantajı vardır göğüs kıllarından da faydalanabilinmektedir.

Fue yönteminin avantajlarının yanın da bir dezavantajlarından bahsedelim. Fut yöntemi ile saç ekimi yapılmasın dan zaman açısından çok daha uzun sürmesidir. Zamanın ve seansın çok daha uzun olması maliyet açısın dan biraz daha fazla olmasına sebep olmaktadır. Fue yöntemin de bir diğer dezavantaj ise saç ekimine başlanmadan saçların traş edilmesi gereklidir. Buda bazı kişiler açısın dan dezavantaj olmaktadır. Fue yönteminde fue motorunun devri çok iyi ayarlanmaz ise kişinin saç kalınlığı gibi durumlar göz önünde bulundurulmaz da uygulama yüksek devirlde olursa eğer yapılan bölgeye ciddi zarar verir ve bir daha saç çıkmamasını sağlar. Bu noktada uzmanın çok iyi olması gereklidir.

Fue yönteminde saç kökleri alınırken bilinçsizce alınırsa saç kökleri alınan bölge de büyük seyrelmeler görülebilir. Fue yöntemi ince telli saç yapısına sahip olan kişiler de kullanılmaz. Fue yöntemi mi fut yöntemi mi bunu sizin uzmanınız sizin için en doğru olan kararı vererek belirleyecektir.