FUE saç ekimi yöntemi ortaya çıkmadan önce kullanılan saç ekimi yöntemiydi FUT Saç Ekimi. 90’lı ve 2000’li yılların başlarında FUT yöntemi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanılan yöntemdi bu teknik. O yıllarda doğru uygulanan nakillerde, oldukça başarılı sonuçların alındığı görülmüştür.

Bununla bağlı olarak FUE yönteminin avantajı, konforu ve saç ekim sonrasındaki rahatlığı yüzünden FUT yöntemi artık çok tercih edilmeyen ve denenmeyen bir yöntemdir. Siz değerli ziyaretçilerimizsaç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız iletişim formunu doldurarak bize şikayetinizi ve sorularınızı bildirin uzman kişiler sizi arasın ve saç ekimi hakkında kafanıza takılan her şeyi cevaplandırsınlar ve saç ekimiyle ilgili gerekli bilgileri size aktarsınlar.

FUT Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır

FUT Saç Ekimi lokal anestezi altında donör dediğimiz alandan (iki kulak arasındaki alan) alınan flep parçasının (şerit halindeki doku parçası), küçültülmüş greftlere (1’li 2’li ve 3’lü saç kökleri biçiminde)ayrılması ile, saç olmayan alanda yine lokal anestezi kullanılarak aynı mikro boyutlarda açılan kanallara yerleştirilmesi yöntemidir. FUT Saç Ekiminde Foliküler üniteler (kökler) tek şerit çıkarma yöntemiyle alınmaktadır, haliyle bu yöntem özel bir beceri ister, eğitim ve uzman kadro gerektiren saç ekimi yöntemidir.

FUT Saç Ekimi yönteminde yani tekniğinde alınan saçlı dokunun olduğu alan, estetik dikiş yöntemi ile cerrahi olarak kapatılmaktadır. Bu dikişlerin alınma süresi ise ortalama en geç 15 gün sürer.

FUT yöntemlerindeki saç ekim tekniği, FUE yöntemlerindeki ile benzerlik göstermektedir.

FUT Saç Ekiminde 1500 greft kök ekimi hemen hemen 4 – 5 saatte gerçekleştirilebilir. Bu da yaklaşık olarak 1’li 2’li ve 3’lü köklerin de olduğu düşünülürse, 3000 –  4000 arası saç teli anlamına gelir.