Saç ekimi uygulaması en çok erkekler tarafından tercih edilse de kadınlar tarafından da bir o kadar tercih edilen bir uygulamadır. Ancak kadınlarda saç dökülmeye başladığında durumun ciddiyetini fark edip dökülme esnasında harekete geçip saç mezoterapisi yöntemi ile dökülmeyi önlemekteler.

Bu durum da kadınlarda saç ekimi yapılamaz anlamına gelmemektedir. Kadınlarda da aynı yöntemler uygulanarak saç ekimi yapılmaktadır.

Kadınlarda saç ekimi fiyatı hesaplanırken, kadın erkek diye bir ayrım yapılamamaktadır. Sadece fiyatlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu durumda dökülme meydana gelen bölgenin açıklığına bağlı olarak değişir. Kişinin ne kadar saç köküne ihtiyacı olduğu hesaplandıktan sonra saç ekimi fiyatı belirlenir.

İhtiyaç duyulan saç kökü sayısı ile birlikte saç ekimi fiyatı hesaplandıktan sonra bu fiyatın üzerine doktorun alacağı ücret, ekibin alacağı ücret ve ekim işleminde kullanılacak ilaçlarında fiyata etkisi olacaktır yani bunlarda fiyat dahil edilerek size söylenir.

Saç ekimi fiyatlarının hesaplanmasında etkisi olan esas temelleri şöyle sıralaya biliriz, kişinin ihtiyacı olan saç kökü sayısı, saç ekimi merkezinin nerede olduğu, ekim işlemini yapacak olan doktorun ve ekibin kalitesi ve saç ekimi merkezinin kalitesi, ekim işleminde kullanılacak ilaçlar da saç ekimi fiyatına etki etmektedir.