Megaseans ta süre çok önemlidir. En önemli nokta uygulamanın süresinin uzunluğudur. Çok iyi bir uygulama olan megaseans uygulaması zaman açısından adeta bir zaman yiyicidir bu uygulama için bir kaç saat yeterli değildir. Bu sistem de saç ekimi yaptırmanız için yaklaşık olarak 15 saate kadar bir sürenizi ayırmanız gereklidir.

Kısa bir süre de yapılan bir uygulama değildir. Saç ekimi seansları bu yöntem ile tek sefere düşmüştür megaseans sayesin de bir çok seansa gerek duyulmadan tek seferde 5000 saç kökü alınır ve uzun da olsa tek seansta uygulama yapılır ve ek seansa ihtiyaç duyulmaz teknolojinin ilerlemesiyle bulunan yöntemler günümüz de çok büyük talep görmüştür. Bu sistem sayesin de uygulama sonrasında çok doğal ve çok daha gür saçlara kavuşursunuz. Maliyet olarak çok daha pahalı gelebilir bu yöntem avantajları düşünüldüğün de aslın da çok da pahalı değildir. Saç ekimi işlemin de tekrar tekrar seans gereksinimi olmadan ve uygulama sonrası daha kısa süre de cevap alınan bu yöntem aslın da düşünülürse maliyetli gibi gelse de avantajları düşünüldüğün de aslında çok da maliyetli gelmeyecektir. Bu yötem ile yapılan saç ekim sonrasın da saçların uzama süresi de çok daha kısa dır ve sonuç çok daha iyi olmaktadır. Saç ekimi sonrasında ekilen yerde çıkan saçların çok daha doğal olduğunu göreceksiniz.

Özellikle de seyrek bir görünüm değil de uygulama sonrasın da saç ekilen kısım da çıkan saçların çok gür olması doğal görünüm açısından ve sizin beğenmeniz açısından çok daha iyi olacaktır. Her yöntemin avantajı gibi dezavantajı da söz konusu bu yötem uygulamasın da tek dezavantaj olarak görünen nokta saç ekim süresinin uzunluğudur. Bu dezavantajıda şöyle düşünerek avantaja dönüştürebiliriz tekrar tekrar sans gereksinimi duymadan tek seans ta istediğiniz doğallıkla istediğiniz sonuçlara kavuşacaksınız. Kesinlikle bu yöntemleri kullanan uzmanların çok iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Saç ekimi yapılan ortamın düzeni çalışanlar saç ekimi merkezinin ruhsatı gibi bir çok detaylara dikkat etmelisiniz.