Nuri Alço - Saç EkimiSanatçı Nuri Alço ‘da saç ekimi yaptıran ünlülerimizdendir. 1 Seans 3500 greft saç ekimi yaptıran Nuri Alço , Fue yöntemi ile saç ekimi yaptırmıştır. Nuri alço Kimdir, Nuri Alço Biyografi
Nuri Alço, 1951 yılında, Bulgaristan’da dünyaya geldi ve de 1969 yılında Türkiye’ye yerleşti. Büyük bir bankanın kredi servisinde şef olarak çalışan ve de sonrasında Pfizer adlı ilaç firmasında bölge temsilciliği yapan Alço, kısa bir süre de mankenlik yapmasının ardından 1974 yılında Yeşilçam’a geçti. Yeşilçam’a ağırlıklı olarak kötü adam rollerinde yer alan Nuri Alço, izleyicilerin kafasında rol aldığı karakterlerle özdeşleşti. Beyaz takım elbisesi ve elinden düşürmediği viskisi ile bazen bir mafya babası, bazen de bir uyuşturucu kaçakçısını canlandıran başarılı oyuncu, Türk Sineması’na elit kötü adam imajını yerleştiren isim oldu. Yeşilçam’da çekilen pek çok başarılı filmde imzası olan Alço, aralarında Ahu Tuba, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, İbrahim Tatlıses ve de Oya Aydoğan’ın da bulunduğu pek çok yıldız oyuncuya beraber kamera karşısına geçti.

nuri alcoNuri Alço’nun sinemada canlandırdığı karakterlerden ilham alan bir grup gencin kurduğu NARO (Nuri Alço Revival Organization) adlı organizasyon Nuri Alço’nun adını ve repliklerini İstanbul’un duvarlarına yazarak sanatçısının hatırasını canlandırmaya çalıştı. Ayrıca Seyhan Sevinç’in kaleme aldığı Soğuk Bir Gazoz İstermisin Yavrum adlı eser de sanatçının sinemada canlandırdığı karakterleri, Türk Sineması’nın son 30 yılını ve de NARO organizasyonunu ayrıntılı olarak inceledi. Türk Sineması’nın unutulmaz isimlerinden olan Nuri Alço halen aktif sinema yaşamına devam etmektedir ve de son olarak 2010 yılında vizyona giren Nene Hatun filminde rol almıştır.