Şimdiye kadar uygulanan kök hücre tedavileri farklı olarak en önemli ve dikkat edilmesi gereken hücreleri klinik ortamlarında çoğaltıp sonrasında aktive edilmemesi ve kişilerin damarlarından alınan az miktardaki kanın fraksiyonlarına ayrılarak elde edilen plazmanın problemli alana küçük miktarlarda yedirilerek yapılması sırasında dayanan yöntem kök hücreleri aktive ederek deride kolajen tabakayı uyararak cildin yenilenmesini değişimini sağlamaktadır. Son derece kolay yapılan bu tedaviden hemen sonra günlük hayatınıza devam ediyorsunuz.

PRP tedavi yöntemi

PRP Plazma tedavisi tekniğinde, hastaların kendi kanı alınarak 8 dakika boyunca 3000 devir/dakika santrifüj edilmektedir. Santrifüj sonucu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, Mezoterapi ya da dolgu yöntemiyle cilde uygulanıyor. PRP yönteminde elde edilen bu plazma yoğun trombosit pıhtı hücreleri içeriyor. Ortamda bulunan beyaz kan hücreleri (lökositler) ve aktive olmuş pıhtı hücreleri, büyüme faktörleri salgılayıp kök hücrelerin aktive edilmesinde etkide bulunur ve aktive edilmesini sağlar. Böylece cildin dokusunda yenilenme meydana gelmektedir. Bu tekniklerin en önemli ve en dikkat edilmesi gereken avantaj kişinin kendi kanından elde edilmiş olması sebebi ve kesinlikle herhangi bir alerji riski olmamasıdır.

Plazma tedavi işlemlerinin yapılma aralıkları hakkında bilgiler

Yaşa bağlı sebeplerden kaynaklanan, her hastanın yaklaşık olarak iki ile dört haftalık aralıklarla yapılacak iki ile dört arası tedavi öneriyoruz. Mutlaka hastanın ihtiyacına göre seanslar değişiklik gösterebiliyor. Her işlem ortalama on beş ile yirmi dakika kadar sürüyor.

Bu işlemin uygulama neticeleri ne kadar kalıcı oluyor

Yaşlanmanın devam etmesi sebebinden dolayı elbette cilt kendini bir süre sonra tekrar salıyor.

Kişiler maximum 1yıl sonra olmak üzere isterse tekrar uygulama yaptırmak isteyebilir. Fakat eğer kişiler yeterli sonuç aldıysa tekrar yaşlanana kadar bir daha bu uygulamayı yaptırmak zorunda da olmamaktadır.

Plazma tedavisi bir anti aging yöntemi yoksa hastalıkların iyileşmesi için kullanılır mı?

Doğal bir şekilde cildi sağlıklı hale getiren bir yöntem olduğu için yaraların iyileşme tedavisinde oldukça başarılı neticeler alındığı söylenebilir. Aynı şekildeki mekanizma ile yaşlanan deri tabakasının en sık kullanılan boyun, sırt, el, yüz gibi alanlar yanında vücudunuzun bütün alanlarından kullanmak mümkündür gençleşmede, akne izlerinden, siyah noktalarda ve saç dökülmesi şikayetlerinde alternatif bir teknik olarak kullanılabilir.

PRP de lazer, ışık tedavisi dolgu enjeksiyonu ya da Botulinum toksini yapılması ile birleşmesi tavsiye ediliyor mu? Herhangi bir risk taşır mı?

Tabi ki hayır, eş zamanlı tedavi olarak uygulamak mümkün olmaktadır. PRP uygulaması deri yenilenmesi sağlaması sebebiyle lazer ya da ışık tedavisinden sonra yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak da PRP ile dolgu Botox işleminin birleştirilmesine yönelik deneyim mevcut olmamaktadır. Bu işlemlerin dolgu uygulaması ile birleştirmesi sakıncalı görülmekle birlikte Botulinum toksini işlemi ile birleştirilmesi tavsiye edilmez.

Son olarak da uygulanan ücret aralığı hakkında bilgiler

Seans başı 750 – 1500 TL arasında değişiyor denilebilir. Elbette kişiye ve ihtiyaç olan alana göre fiyat belirlenmektedir.