saç ekimi acı çektirir miSaç ekimi acı çektirir mi ? Bu sorunun en doğru cevabını saç ektirmiş kişiler verebilir. Saç ekimi operasyonları için en büyük yanlışlardan birisi de saç ekilirken acı hissedilmesinin söylenmesidir. Çünkü saç ekimi işleminde hiç bir acı veya sızı olmaz. Ne kadar ameliyat veya operasyon olarak ismi anılsa da , ne kadar ameliyathane ortamında yapılmasına rağmen acı hissedilmez.

Saç ekimi tamamlandıktan sonra aynı gün içinde evinize gidebilir , günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saç ekiminin günlük yaşantınıza hiç bir etkisi olmayacaktır.

Saç ekimi operasyonlarında lokal anestezi kullanılır.Saç ekimi yapılacak olan bölge itina ile uyuşturulduğundan bu bölgede yapılan hiç bir işlemi hasta hissetmeyecektir.

Saç ekimi yaptıran hastalarla yapılan görüşmelerde , operasyona başlamadan önce küçük de olsa bir korku ve stresin olduğunu fakat saç ektirdikten sonra bunun kesinlikle çok rahat bir operasyon olduğunu söylemektedirler.

Peki bu kadar acısız ve kolay olmasını daha önce neden duymadık veya acı verdiğini duymuştuk diyorsanız bunun sebebi de çeşitli şampuan ve kozmetik ürünleri satan firma ve üreticilerin çıkardıkları bir dedikodudan başka bir şey değildir. Unutmayalım ki kelliğin ve saç dökülmesinin günümüzdeki tek çaresi “saç ekimi” dir.