Saç ekimi cerrahisinde, merak edilen konulardan biri de uygulamanın ücretidir. Ne kadar olur, neye göre değişir, hastalar bununla da ilgi bilgi almak isterler doğal olarak. Örneğin eğer saç ekimini uzman bir plastik cerrahın yönetimindeki uzman bir ekip tarafından, bir modern teknik ve ekipmanla yapıldığı zaman maliyetler biraz yükseldiğinden fiyatlar da buna bağlı olarak daha yüksek olmaktadır.
Ancak bunun aksine saç ekiminde diğer hastaları memnun ederek hastanın hastaya tavsiyesiyle hasta bulamayan ve sayıları giderek artan saç ekimciler fiyat kırarak hasta bulmaya çalışmaktadırlar. Bununla birlikte aynı çark işlediği için giderek fiyatlarını düşürmektedirler. Elbette burada hastalarının az olmasının nedeni fiyatları değil, başarısızsonuçlarıdır nitekim. Burada fiyat belirleyen bir durum da, maliyetlerin ekilen kök sayısı ve kullanılan teknikle ilgili olarak değişim göstermesidir. Hem bunun dışında, kanunlar da sağlıkta fiyat belirterek rekabet yapmayı engellemiştir kesinlikle. Bu anlamda bir suistimalin yapılması pek mümkün değildir. Dolayısıyla herhangi ciddi bir kurum veya saç ekimi yapan doktor fiyat vermezler. Yalnızca doktoru olmayan bazı saç ekimi yapan yerler, cehalet yada cesaretten sitelerinde fiyat bilgisi vermektedirler. Uygun olmamakla birlikte, cezası da vardır bunların. Çünkü her ne olursa olsun sağlıkta garanti belgesi olmaz. Burada öncelikli olarak doktor hastaya saç ekiminin erken ve geç komplikasyonlarını anlatmalıdır, ayrıca bunu yazılı olarak belirtmekle de yükümlüdür.
Bu sebepten dolayı saç ekimi işlemi için başvurduğunuz ya da telefonla ulaştığınız kuruma fiyatı en son sormanız önemlidir. Önceliğiniz işlem hakkında detaylı bilgi almak olmalıdır. Çünkü saç ekimi fiyatını gerektiği takdirde, gidip bizzat da görüşerek bilgi alınabilir. Şunu unutmamalıyız ki sağlığın değeri sadece para ile ölçülmez. Ve dolayısıyla herhangi bir ihmale ya dikkatsizliğe gelmez.