Saç ekimi nasıl yapılıyor, Saç ekimi erkek ve kadınlarda saç dökülmesi ve saç dökülmesi sorunlarını çözmek için yapılan cerrahi uygulamadır. Bu en yaygın yöntemlerden biridir., Saç dökülmeleri başta sinir ve stresin yanında birçok nedenlerle olabiliyor. Saçı dökülen kişilerde ister istemez bu durumdan rahatsız olmaktadırlar. Ayrıca kişinin olduğundan daha yaşlı gözükmesine neden oluyor. Bu durumdan rahatsız olanlar saç ekimi yöntemini kullanmayı
tercih ediyorlar.

Erkeklerde saç dökülmesi hormonal durumlara bağlı olarak oluşan bir durumdur.
Kadınlarda da testesteron hormonu yüksekliğinde saç dökülmesi görülebiliyor. Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi(şakaklardan geri çekilme ve saç tepesinin açılması) saç ekimi çok başarılı olmasına rağmen diğer türlü saç dökülmelerinde başarı oranı görülmüyor.
Saç ekimi; Doğuştan olan kellik, yanmalarla oluşan saç kaybı, erkek tipi saç dökülmesi, enfeksiyon bağlı saç dökülmesi, ve psikolojik nedenlerden dolayı koparılan saçlara uygulanmaktadır.

Saç ekimi yapılırken hasta genel anestezi ile uyutulur. Saç ekimi sırasında kişinin arkada, boyuna yakın kısımlarından yoğun olan saç kıllarını kökleriyle beraber çıkartılıyor.Kökler özel bir sıvı içinde bekletiliyor.Bu kökler max. 8 saate kadar dışarıda kalabilmektedir. Daha sonra dikişle bu bölüm kapatılıyor. Yapılan ölçüm şekline göre saç, dökülen yerlere kökten ekiliyor. Ameliyat yaklaşık olarak 6-8 saat sürebiliyor.

Saç ekimi seyrek saça sahip olan kişilere de uygulanabilir. Yalnız saç ekimi yaptıracağımız da saç ekim merkezlerini iyi araştırmamız gerekir. Bu konuda Türkiye’de oldukça fazla merkezde saç ekimi yapılıyor. Ama önemli olan steril bir ortamda bu işlemin gerçekleşmesidir. Ayrıca saç ekimi yapacak olan uzman doktoru da iyi belirlemeliyiz. Başka konu ise saç ekibi fiyat konusudur. Biraz pahalı bir ameliyat olmasından dolayı uygun merkezleri tercih etmenizde fayda olacaktır.