Saç ekimi ameliyatları deneyimli ve işinin ehli doktor tarafından uygulandığında, bu operasyonlar genellikle çok güvenli ameliyatlardır. Ancak bireyler iyileşme kapasiteleri, fiziksel reaksiyonlarına göre değerlendirilir.

Bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi, saç ekimi uygulamasında da enfeksiyon riski bulunmaktadır. Aşırı kanama veya cilt dokusundaki gerginlik nedeniyle bazen saç köklerinde genişleme meydana gelebilir. Saç ekimi esnasında saç kökünün alındığı bölgeden alınan saçlar, daha ekim işlemine geçmeden ölebilir veya ekildikten sonra ölebilir. Bu şekildeki durumlarda tekrar saç ekimi yapılmalıdır.

Saç ekimi uygulamasından sonra ekilen saçların dökülüp tekrar çıktığı dönemlerde saçın yamalı gibi göründüğü gözlemlenmiştir. Çok az da olsa bu gibi durumlarda ek bir cerrahi işlem gerekebilir. Tıp dünyasında bazı durumlarda tek bir operasyonda en iyi sonuçlar elde etmek mümkün olmayabilir. Başka ameliyatta gerekebilir. Tıp dünyasında yapılan cerrahi işlemlerde iyi ve olumlu sonuçlarda bekleniyor olsa dahi garantisi yoktur.

Ekim işlemini gerçekleştiren uzmanın tavsiyelerine uymak, cerrahi başarıların sırrıdır. Saç ekimi işleminden sonraki dönemde ekim yapılan bölgeyi korumak ve muhafaza etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Saç ekim uzmanı ekim yapılan bölgeyi koruyabilmeniz ve ameliyat bölgesine bakım yapabilmeniz ve yıkama işlemini yapabilmeniz için tavsiyede bulunacaktır.