sac ekimi sonrasi

Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı Yapılması, Saç ekimi operasyonu olmanızın ardından ekilmiş saç alanının iyileşmesi için bakım yapmak son derece önemlidir. Anlatacağımız uygulamaları evinizde kendi kendinize yaparak saç ekimi iyileşme sürecini azaltma şansı yakalayabilirsiniz. Yalnız ameliyat için değil tüm sağlıklı olan saçlara da yapmanızı öneriyoruz.

1 Ameliyat olmanızın ardından tam 4 gün sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

2 Tarafımızdan verilen özel şampuanlar yardımı ile saçlar yıkanmalıdır.

3 Yıkama aşamasındayken ekim yapılmış olan bölgeye yıkama yapmamalısınız.

4 Yıkama sürecini ortalama olarak 10,15 gün aralıklar ile günde 1-2 defa yıkayabilirsiniz.

5 Saçlarınızı yıkama yapma sırasındayken parmak uçları ile çok hafif düzeyde yıkama yapmalı, ekim alanına zarar vermemelisiniz.

6 Kurutma makineleri hafif soğuk düzeyde kullanılmalıdır. Çok sıcak olması ekim alana zarar verebilir.

7 Kimyasal içerik taşıyan jole, sprey, boya tarzı ürünleri 20 gün süresince kullanmamalısınız.

8 3,4 Hafta sonunda ekilmiş olan saçlarda dökülme yaşanabilir. Hiç panik yapmayın 7-8 hafta sonra saçlarınız daha doğal görünümlü ve eskisinden çok daha gür çıkmaya başlayacaktır.

9 Tarafımızdan verilen şampuan ile dikiş alanı ve ense bölgesi de dahil olmak üzere hafif düzeyde yıkama yapmalısınız. Yıkama tamamıyla bittikten sonra saçlar 2,3 dakika durulanır. Ameliyat olmanızdan 10 gün geçmesinin ardından kafa üzerinde hiçbir kabuklanma olmayacağı için önceden kullanmış olduğunuz kendinize ait şampuanınızla ve istediğiniz ritimde yıkama yapabilirsiniz.

10 Saçlar doğal bir şekilde kurutulduktan sonra yeni taraklar ile tarayınız. Kurutma makinesine ihtiyaç duyuyorsanız, beşinci gün sonrasında hafif düzeyde ılık üflemesiyle saçlarınızı kurutabilirsiniz.

11 Unutmayın ilk 20 gün boyunca saç bakım ürünlerini kullanmayın. (Jöle, saç spreyi, şekillendirici spreyler) vs.

Saç ekimi ameliyatı olmaya karar verdiğinizde veya olduktan sonra saç bakımı hakkında doktorumuz sizlere ekim sonrasındaki süreçte ne yapanız gerektiği hakkında detaylı olarak bilgi verecektir. Saç ekimi sonrasındaki süreç çok önemli bir yer tutmaktadır. Yanlış bir müdahale yapmanız durumunda ekilmiş olan saçları kaybetme ihtimaliniz olabilir.