Saç ekimi uygulamasında bilinmesi gerekenler, sık sorulan sorular ve merak edilen her şeyi bu başlık altında toplayarak siz ziyaretçilerimizi zahmetten kurtarmak istedik.

Saç dökülmesi ile karşı kaşıya olan bireylerin büyük bir çoğunluğu kalıcı ve kesin çözüm olan saç ekimi uygulamasına başvurmaktadırlar. Saç ekimi operasyonunu yaptırmayı planlayan herkesin bu bilgileri dikkatlice okumalarında büyük fayda vardır.

Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Erkek tipi saç dökülmesi problemi yaşayan herkese saç ekimi yapılabilir. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bireylerde genellikle genetik bozukluk ve erkeklik hormonlarına bağlı meydana gelmektedir. Saç üreten hücrelerin zamanla ölmesiyle birlikte saç ilk olarak gücünü kaybeder daha sonra büyüme durur ve en son evrede saç dökülmeye başlar. Bu problemi yaşayan bireylere saç ekimi uygulaması kesin ve net çözüm getirdiği için bu sorunu yaşayan bireyler saç ekimi yaptırabilir.

Saç ekimi uygulamasında sonraki görüntü nasıl olur?

Saç ekimi işleminin sonucu kullanılan yöntem ile ilgilidir. Saç ekimi esnasında kullanılan saç köklerinin büyüklüğü ve yönleri ekimin görüntüsünü belirlemektedir. Ekilen saç köklerinin ekildiği bölgedeki saçların doğal çıkışına göre uygun büyüklükte ve yönde kanallara yerleştirildiğinde ekim sonrasında saçlar oldukça doğal bir görünüme sahip olacaktır.

Saç ekimi uygulaması ne kadar sürer?

Saç ekimi 4 – 6 saat arasında zaman almaktadır fakat bazı durumlarda bu süre 8 saate kadar çıkabilir. Saç ekimi uygulamasından sonra birey saç ekimi ameliyatı yaptırdığını kimsenin bilmesini istemiyorsa ekim işleminden sonra 15 günlük bir zaman ihtiyacı vardır.

Saç ekimi uygulamasında yaş sınırı var mı?

Saç ekimi uygulamasında belirleyici unsur yaş değil dökülmenin şeklidir. Saç dökülme oluşan bölge de saç derisi görünür duruma gelmişse saç ekimi tedavisi yöntemine başvurulmalıdır. Ancak uzmanlar yine de 20 yaş altında ki bireylerde saç ekimini tavsiye etmiyorlar nedeni ise yaşın ilerlemesi ile ekim yapılan bölgedeki diğer saçların döküldüğü zaman ekim işleminin bir anlamı kalmayacağıdır.

Saç ekimi uygulamasının bir zararı var mıdır?

Saç ekimi uygulaması basit görünen bir işlem olsa da oldukça zor ve yetenek isteyen bir işlemdir. Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılmaktadır ve son derece zararsızdır.