Saç çekimi fiyatları nasıl belirlenir sorucu web sitemiz üzerinde en çok sorulan soruların en başında gelmekte. Tahmin ediyorum ki bütün saç ekimi ile ilgili web sitelerinde ve saç ekimi merkezleri içinde aynı durum geçerlidir.

Saç ekimi bireylerin kafasında saçlı bölgeden veya vücudun farklı bölgelerinden kol, sırt, bacak ve göğüs gibi bölgelerden alınan köklerin saçsız bölgeye nakil olayıdır. Ancak saç ekimi uygulamasında vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl kökleri sadece FUE yönteminde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle saç ekimi uygulamasını gerçekleştiren doktor saç ekimi fiyatını belirlerken hastane ücretini ve bıçak parası dediğimiz yani kendi ücreti ile birlikte belirler.

Saç ekimi uygulamasında fiyat şu şekilde belirlenir

Tabi ki saç ekimi uygulamasında fiyatı belirlen tek unsur hastane ücreti ya da doktorun ücreti değildir. Saç dökülmesi oluşan bölgeye ne kadar saç kökü ekileceği ve üzerinde ne kadar çalışılacağı fiyat belirlemede ne önemli faktördür. Saç ekimi yapılacak bireylerin saç dökülmesi oluşan bölgedeki açıklığın büyüklüğüne göre saç ekimi fiyatı belirlenir. Yani küçük ise saç ekimi ücreti ucuz bir maliyette olacaktır yok eğer büyükse ücret doğal olarak yükselecektir.

Sonuç itibari ile saç ekimi fiyatları saç açıklığının büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre yani saç bölgenin yoğunluğu çok önemlidir. Saç dökülmesinin oranı direk olarak ücretle orantılıdır.