Yeni bulgular ve gelişmeler saç değiştirme sistemleri, en bugün tıp alanında öngörülen bazı. Saç ekimi sistemlerinde kullanılan yöntemler Donanımlar neredeyse her ay, görünüş olarak daha doğal hale ediliyor. Önceki on yıl içinde tek başına zaten büyük fişler 80 yenilikçi mikroskobik yöntemlere kafa derisi flep prosedürleri alanında kayda değer gelişmeler olmuştur.

Son zamanlarda, bilim adamları, saç köklerinin büyümesi için hesap kök hücreleri izole etmek mümkün olmuştur. Araştırmalar, saç değiştirme sistemleri için bir temel olarak hizmet edebilir göstermiştir. Saç foliküllerinin geliştirme, dinlenme ve yeniden büyüme aşamalarında sürekli bir döngüsü boyunca gidin. Olsa da, saç dökülmesi ile çok sayıda kişi, köklerinin lengthier dinlenme aşamaları geçiyor ve sadece asgari farkedilemez kıllar anormal köklerinin giderek artan bir sayı ile normal bir şekilde bu döngü yoluyla gitmek yok.

Araştırmacılar, folikül çıkıntı içinde bulunan kök hücreler, saç gelişimi için sorumlu olan hükme. Bunlar, normal saç gelişimi altında kök hücrelerin merhumun izlemek için gelişmiş hücre etiketleme yöntemleri kullandı ve tam gelişmiş farelerde onları izole. Onlar farelerin bağışıklık sistemleri (vücutlarını nakli reddetme olasılığı daha düşük olduğu anlamına gelir) ile ayrı bir grup cilt hücreleri nakledilen. Hemen hemen bir ay içinde, nakledilen hücrelerin yeni saç geliştirilen yeni saç folikülleri üretti.

Gelecekte, birçok saç köklerinin saç çarpma veya saç klonlama yoluyla saç değiştirme sistemlerinin bir parçası olarak, orijinal tek bir folikülü üretmek için tıp uzmanları için mümkün olabilir. Halen saç ekimi sistemleri pek çok araştırma tesisleri ve uzmanlar tarafından araştırılmaktadır. Yöntemi başarıyla gelişmiş ise, saç dökülmesi olanlar, artık şu anda, hala saç büyümesini baş mevcut sitelerin alınan saç “donörler”, sınırlı bir miktar bağımlı olacaktır.

Saç dökülmesi için ilaçlar da hızla geliştirilmektedir. Er ya da geç saçsız süreci engellemek ilaçlar daha etkili olacaktır. Bazı ilaçlar zaten oldukça geciktirerek ya da kafa derisi DHT testosteron dönüşüm engelleyerek saç dökülmesini durdurması etkili kanıtlanmıştır.

Telomeraz da bazı umut verici bulgular elde edildi. Telomeraz bir enzim kısalma koruyan telomerler. Kısaltılması telomer erken yaşlanma koşullarına bağlıdır ve kendi amaçlarını korumak, yaşlanma sürecini geciktirmek için çözüm olabileceğini söyledi. Bu nedenle bu tür çalışmalar, erken yaşlanma, saç kaybı da dahil olmak üzere tedavi şansı tutun.

Er ya da geç çeşitli tedaviler saç ekimi sistemleri birlikte saç dökülmesini tamamen durdurmak için kullanılan ve hatta yeni saç büyümesini olacaktır. Topikal çözümleri, diğer güncel çözümler bugün daha fazla gelişmekte olan deri döküntüleri önlemek için mümkün olduğu gibi, düşme saç tutmak için diğer tür tedaviler ile birlikte kullanılabilir.

Belki bir gün, aynı zamanda genetik tipi kellik saç dökülmesi tedavisi için kenara mümkün olacak yeni saç değiştirme sistemleri var olacak. Tedaviler onlar, bile devre dışı bırakmak için başka tetikleyiciler (stres gibi) alırsınız, daha etkili bir şekilde büyüyen (anajen) aşamasında başlamak ya da kalmak, özellikle saç foliküllerinin hücreleri sinyal, saç geliştirmeye devam edecektir.