SacEkiminin Saglik uzerindeki EtkileriSaç ekim operasyonları gerekli kriterlere uygun bir şekilde yapılmışsa sağlık üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmamaktadır. Aksine saç ekimi operasyonunun, kişinin öz güvenini ve sosyal çevrelerindeki iletişimin kalitesini artıran sonuçları olduğu düşünülürse sağlık üzerinde çok olumlu etkileleri olduğu söylenebilir.

Saç ekimi hastane ortamında ve uzman bir kadro ile yapılıyorsa komplikasyonla karşılaşmak çok zordur. Operasyonda kullanılan malzemeler sterilizasyon kurallarına uygun muhafaza edilir ve neredeyse tamamına yakını disposible ( tek kullanımlık) malzemelerden oluşmaktadır. Ekibin hassasiyeti, kullanılan malzemelerin özenle seçilmesi ve gerekli kurallara uyulmasının yanına saçlı derideki dolaşımın fazlalığı nedeniyle enfeksiyon riskinin neredeyse imkansıza yakın olması saç ekimi operasyonlarını kolaylaştırmakta ve sağlık üzerindeki olumsuz etki ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Hastaya operasyon sonrası minimal dozlarda verilen ilaçlarla süreç tamamen kontrol altına alınır ve kişi gönül rahatlığıyla sosyal hayatına geri dönebilir.