Saçlarınız seyrekleşti ve sizin en önemli olan aksesuarlarınızdan bir tanesi ise saçlarınızdır. Bu yüzden ne yapayım diye kara kara düşünmeyin. Heme saç ektirme yapıp bu kabustan kurtulun. Saç ekimi yaparak, bu dertten kurtulun. Saç ektirme olayı çok harikadır, özellikle Fue yöntemi ile ekilen saçlar hem doğal hemde kalıcı olarak kalır. Dolaysıyla saç ektirmek kadar basit birşey yoktur. Saçlarınız cıvıl cıvıl parlamasını istemezmisiniz? O zaman hemen saç ekimi ile tanışmalısınız.

sac ektirme bilgiSizlere Fue yöntemi ile ilgili biraz bilgi vereceğim:
FUE yöntemi ile saç ekimi, saç folliküllerinin, deride herhangi bir kesme işlemi uygulanmadan tek tek alınması şeklinde uygulanır. FUE yöntemi, çizgi şeklinde bir yara izine neden olmadığı için kısa saç modeline alışlın kişiler için daha uygundur. FUE yöntemi, daha önceden FUT yöntemi uygulanmış olup da kötü bir yara izi oluşan kişilerde ya da kafa derisi gergin olan kişilerde de tercih edilecek bir yöntemdir.

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılacağı zaman öncelikle saçlarınızın ön sınırını oluşturacak çizgi belirlenir ve kalem ile işaretlenir. Bu çizginin, yaşınıza uygun olacak şekilde belirlenmesi, işlemin en önemli noktasıdır.

fue yöntemi ile saç köklerinin alınmasıYandaki ilk resimde FUE yöntemi ile köklerin alınışını, ikinci resimde FUE yöntemi ile köklerin alındığı bölgenin görünümünü, üçüncü resimde deliklerin iyileşmiş halini görebilirsiniz.

Saç ekimi yapılacak alanın sınırları belirlendikten sonra hangi bölgelere ne kadar yoğunlukta ekim yapılacağı planlanır. fue yönemi ile saç köklerinin alındığı bölgeDoğal bir görünüm elde etmek için, saç ekimi yapılacak alanın her yerine aynı yoğunlukta ekim yapılmamalıdır. Ekilecek saçların yoğunluğu, saç ekimi yapılacak alanda mevcut olan saçların yoğunluğuna göre de değişir. Bu planlamaya göre gereken tahmini kök sayısı hesaplanır.

Saç ekimi işlemine başlamadan önce köklerin alınacağı alandaki saçlar 1 mm kalacak şekilde kısaltılır. fue yöntemi ile saç köklerinin alındığı bölgenin iyileşmiş haliİşlem uygulanacak saha, antiseptik solüsyonlar ile silinerek tamamen steril bir ortam oluşturulur ve bu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Kökler, öncelikle dökülmeye karşı dayanıklılığı en yüksek olan bölgeden alınır. İhtiyaç miktarı daha fazla olduğunda, saçların alınacağı alan, merkezden uzaklaşılarak genişletilir. Kıl kökleri, profesyonel ekibimiz tarafından geliştirilen XM micro FUE tekniği sayesinde 0,8-1 mm çapında boru şeklinde, ağzı keskin, micro motor ile micro cerrahi teknikleri uygulanarak tek tek çıkarılır. Micro motorun ağzı kökü içine alacak şekilde ve kılın çıkış açısına uygun olarak deri içine sokulur, kökün deriden ayrılması sağlanır. Deri ile bağlantısı kesilen kök micro aletler ile tutulur ve nazikçe çekilerek çıkarılır. XM micro FUE tekniği ile alınan kök sayısı mega seans uygulamalarında 5000 ile 10000 arasında değişmektedir. Bir seansta 2000-3000 kök ekilebilmektedir. Daha fazla ekim yapılacaksa 1 gün ara ile seansa devam edilebilir. FUE yöntemi ile alınan köklerden geriye kalan 1 mm lik delikler, dikiş gerektirmeksizin 2 gün içinde iyileşir.

XM micro FUE tekniği ile alınan tek kök içeren folliküller, saç sınırının ön sıralarında doğal bir saç çizgisi oluşturmak için kullanılır.

FUE yöntemi ile saç ekimi sırasında zaman kaybını en aza indirmek için, ekibimiz bir taraftan kökleri ayrıştırırken, diğer taraftan da saçların ekileceği alan uyuşturulur ve saç ekimi için delikler hazırlanır. Açılan deliklere, ekime hazır hale getirilen folliküller yerleştirilerek ekim işlemi tamamlanır.

Saç ektirme konumuzda sizlere fue ve saç ekimi ile ilgili detaylı bilgiler vemiş olduk Bir sonraki makalemizde buluşmak üzere hoşcakalın.