sac ektirme seansiSaç ektirme kaç seansda yapılır? genelikle bize müracat eden hastaların ilk sorduğu soruların başında bu gelmekle birlikte malesef bir çok yer tarafından yanlış bilğilendirme yapılmaktadır.Unutmayınız ki saç ekimi sonucu hiç bir zaman ekilen saçların yoğunlugu orjinal saç sıkılıgınıza ulaşmayacaktır bu mümkün değildir.Ama görsel olarak farkedilemecek bir saç sıklığı söz konusu olabilir.Zaten amaç estetik açıdan görünümün düzeltilme çabasıdır.Saç ekimi sonucunda ne kadar sıklıkla saç ekilirse görünümüz o kadar doğla ve güzel olur.
Saç naklinde seans miktarı kişinin kel olan bölümündeki gerekecek greft sayısı belirler. FUT ekimi tekniğinde ense bölgenizdeki mümkün olan en fazla miktarda saç çıkarılmaya çalışılır, bu miktarı kişinin ense derisinin gevşekliği tamamı ile belirler.
Mümkün olan en fazla çıkarılacak şeridin kalınlığı açık alan kolayca, gerginlik oluşturmadan dikişle kapatılabilecek şekilde planlaması yapılmaktadır. Operasyonda çıkartılan bu şeritten kaç kök çıkacağı aynı zamanda kişinin saç sıklığına ve saç kökü fazlalıgına bağlıdır.Operyon sonucu fut tekniği ile ortalama beş-altıbin kök elde edilir. Gerektiğinde ikinci seans Saç Ekimialtı ay sonrası için gün verilir.
Diğer bir teknik olan fue tekniğinde ise bir seansta alınacak saç kişinin tahammül sınırları ile doğru orantılıdır. Gnelikle kişilerde busüre genellikle sekiz en fazla on saati geçmemez. Kişiler bu zaman zarfında 3000-3500 kök saç ektirirler.Ve bu miktar saç nakli kişinin açıklığını kapatmaya genelikle yeterli ise saç nakli işlemi bir seansta bitmiş olur. Saç ekimi fue yönteminde de 2. seans Saç Ekimi için altı ay gibi bir süre beklemeye gerek yoktur ve isteğe göre ertesi gün bile saç ekimi operasyonuna devam edilebilir.