Saç ekimi sonrası süreç, saç ekimi sonrası süreç nasıl devam ediyor?

Saç ekimi yapıldıktan iki gün sonra çevreden defüzyon dediğimiz yani çevreden kan ve serumu emerek beslenir. Saç ekiminin 2 günün den sonra ise damarlanma başlayacaktır. Beşinci günde bu damarlanma artık oluşmuş oluyor. Kısacası bir hasfta içerisinde bu saçların artık tuttuğundan bahsedebiliriz. tabi tutmuş olan saçların üzerindeki greftlerin kıl yada tüy diyoruz bunlar bulunuyor bu kıllar 15 günden sonra düşmeye başlayacak tabiki bu dönem içerisinde hastalarımız direk olarak saçlarının döküldüğünü , düştüğünü düşünüyorlar.

Aslında böyle bir şey geçerli değil bunu aynı bir buğday ekmek gibi düşünün bir süre üzerinde toprak oluyor daha sonra filizlenip uzamaya başlıyor. Aynı şekilde saç ekimi işleminde 15 ila 90 gün arasındaki dönemde üzerindeki yeni kıllar düşmeye başlayacak va daha sonrasında uzama başlayacaktır.

Saç ekimi sonrasında sonuç almak 3 aydan sonra başlar altı ile sekizinci ay içerisinde tamamen sonuçlanmış olacaktır . O yüzden 2 seans düşünülüyorsada en erken 8 aylık bir dönem gerekmektedir.