En çok merak edilen konulardan biri de Seker ve Tansiyon Hastalarına Saç Ekimi dir ve saç naklinin her yaşta uygulanabilirliğinin yanı sıra, bununla birlikte ameliyat yoluyla yapılan saç nakli, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere uygulanıp uygulanamayacağıdır. Örneğin şeker hastalarına da yapılabilir ama iyileşme normal vakaya göre biraz daha geç olur. Diğer yandan hemen herkeste de görülebilen tansiyon hastaları ise tansiyonu kontrol altına alınarak uygulanabilir ancak. Dediğimiz gibi bu sorunla başvuran fakat bu kriterlere uymayan pek çok hasta saç ekimi yaptırmak istiyor, ancak kalp, şeker, tansiyon hastalarında çeşitli tetkikler yaptırmak gerektiği ve çeşitli doktorlardan onay almak gerektiği atlanmamalıdır. Kulaktan dolma birbirlerine verilen tavsiyelerle herhangi bir ihmale yer vermeden önce gerekli önlemleri almak gerekir. Basit görünüp herhangi bir risk de doğurabileceği unutulmamalıdır. Çünkü bu bir mikro cerrahi operasyondur. Ve lokal anestezi ile yapıldığı için, başlı başına risk teşkil etmektedir. Bunlara maruz kalmamak adına, hastaların kurumlara müracaat etmeleri önerilmektedir.

Günümüzde özellikle fazlasıyla dikkat çeken ve büyük ilgi gören saç ekimi, bir diğer adıyla yani saç nakli olarak tabir edilmektedir. Kesinlikle bu bir cerrahi işlem olduğundan, saç ekimi işlemi ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Öyle ki verici bölgeden dökülme niteliği olmadan kodlanmış saç folikülleri buradan alınarak, Fut ve Fue teknikleri ile saçsız bölgelere uygulanmaktadır. Diğer merak edilen bir detay da saç ekiminden sonra ekilen yeni saçlar ömür boyu dökülmeyeceğidir. Bunun nedeni ense kökündeki saçların genetiğinde dökülme olmamasıdır.

Fazlasıyla ihtiyacı hissedilen saç ekimi ile bir kişinin görsel ve estetik olarak önemli bir problemi çözülmüş olur böylelikle. Cerrahi işlem olduğu vurgulanarak, saç ekimi operasyonlarını uzman bir ekip ve plastik estetik cerrah gözetiminde olması gerektiği unutulmamalıdır. Gerekli tedbirler alındıktan sonra gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir.

En çok merak edilen konulardan biri de saç naklinin her yaşta uygulanabilirliğinin yanı sıra, bununla birlikte ameliyat yoluyla yapılan saç nakli, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere uygulanıp uygulanamayacağıdır. Örneğin şeker hastalarına da yapılabilir ama iyileşme normal vakaya göre biraz daha geç olur. Diğer yandan hemen herkeste de görülebilen tansiyon hastaları ise tansiyonu kontrol altına alınarak uygulanabilir ancak. Dediğimiz gibi bu sorunla başvuran fakat bu kriterlere uymayan pek çok hasta saç ekimi yaptırmak istiyor, ancak kalp, şeker, tansiyon hastalarında çeşitli tetkikler yaptırmak gerektiği ve çeşitli doktorlardan onay almak gerektiği atlanmamalıdır. Kulaktan dolma birbirlerine verilen tavsiyelerle herhangi bir ihmale yer vermeden önce gerekli önlemleri almak gerekir. Basit görünüp herhangi bir risk de doğurabileceği unutulmamalıdır. Çünkü bu bir mikro cerrahi operasyondur. Ve lokal anestezi ile yapıldığı için, başlı başına risk teşkil etmektedir. Bunlara maruz kalmamak adına, hastaların kurumlara müracaat etmeleri önerilmektedir.